Kategórie
Reporty

Zhrnutie #3: Marec 2019

Človek si ani neuvedomuje, ako rýchlo vie prebehnúť štvrtina roku. Keby som si nepísal veci do cieľov, prišlo by mi to ešte rýchlejšie.

Cvičenie

Priznávam, že som v cvičení spomalil. Nehnal som sa nezmyselne za číslom, ktoré chcem dosiahnuť. Spravil som 3365 klikov a 1420 zhybov. Každé ráno spravím 50 klikov, vďaka čomu som dosiahol tak vysoké číslo bez väčšej snahy. Zhyby som flákal aj preto, že som bol 13 krát v posilke a chrbát dostal zabrať tam.

Behať som bol len dva krát a zistil som, že beh nenávidím. Dokopy som zabehol len 7 km, preto som mal aj skvelý čas na kilometer, len 5:21.

Nebehanie som si kompenzoval chodením, nachodil som 294 122 krokov a väčšie množstvo poschodí ako v minulom mesiaci.

V marci sa pre mňa skončila kúpacia sezóna, zakončil som ju 15 minútovým kúpaním. Voda už začína byť teplejšia a hlavne špinavšia. Ak sa ochladí, určite neodolám a hneď do nej skočím.

Produktivita

Napriek tomu, že som sa celý mesiac učil každý deň niečo nové, nezanevrel som ani na čítanie. Čítal som síce odbornejšiu literatúru súvisiacu s prácou, ale predsa – 4 knihy a jedna rozčítaná.

Nootropiká šlapú skvelo a nepociťujem stratu motivácie alebo neschopnosť chápať. Sám som prekvapený, čo všetko som sa za mesiac dokázal naučiť. Posunul som sa ďalej ako za posledných 5 mesiacov. V porovnaní s marcom som doteraz stagnoval.

Meditoval som vždy až večer, keď už bola myseľ unavená. Uvedomujem si to, presuniem meditáciu na poobedie, keďže chápem jej dôležitosť.

Život

V minulom zhrnutí som spomínal, že by som si chcel vyskúšať život povaľača a hrať sa GTA 6. Na konci mesiaca som pochopil, že potrebujem po celom dni oddych a začal som hrať GTA: San Andreas. Je to pre mňa skvelý relax, rád pri tom fantazírujem a hľadám paralelu s týmto svetom.

Rozhodol som sa preto ďalší mesiac venovať sa minimalizmu a konečne si spraviť zoznam vecí, ktoré vlastním. Druhým krokom bude zbaviť sa nepotrebného oblečenia, keďže som vytiahol letnú kolekciu. Zrazu je skriňa príliš malá. Hlavným cieľom bude neprestať s takýmto nastavením mysle a znova nezaplniť život zbytočnosťami.

Dôležité je zbaviť sa toho, čo ti nič neprináša.

S týmto heslom vstupujem do novej etapy v tomto roku.

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *