Kategórie
Reporty

Zhrnutie #4: Apríl 2019

Apríl bol zatiaľ najťažší mesiac, možno aj v celom mojom živote. Napriek tomu som si dokázal udržať stanovené ciele a venoval som sa minimalizmu.

Cvičenie

Zatiaľ najslabší mesiac v cvičení tento rok. Cvičil som však každý deň, dostal som sa na úroveň, kde som chcel byť a tak momentálne nemám dôvod/motiváciu sa posúvať ďalej. Dokážem naraz spraviť 25 zhybov a 50 klikov už kedykoľvek. Spravil som 2620 klikov a 1095 zhybov. V posilke som bol len 14 krát. Oddychoval som a skončila mi permanentka, tak som si kúpil ďalšiu a opäť budem nútený cvičiť.

Prihlásil som sa na charitatívny beh Wings For Life v máji. Skúsil som, ako je na tom moja kondička po mesiaci bez behu – 4,1 km za 27 minút. Som zvedavý, ako sa mi bude dariť.Nebehanie som si kompenzoval chodením, nachodil som 294 122 krokov a väčšie množstvo poschodí ako v minulom mesiaci.

Prvý krát sa mi podarilo prekonať hranicu 300 000 krokov, presnejšie 305 000.

Minulý mesiac som si myslel, že kúpacia sezóna skončila. Opak bol pravdou, voda je už síce teplejšia – okolo 10 stupňov – ale stále ma to baví. Nechystám sa prestať, kým nebude mať 20 stupňov. Aj to možno neskôr prehodnotím.

Produktivita

To, že som menej cvičil sa pozitívne prejavilo v čítaní kníh. Pridal som 5 kúskov do svojej tohtoročnej zbierky a rozhodne nekončím. Nejaké my ostali ešte rozčítané, takže svoj cieľ 24 kníh za rok značne prekonám.

Ako som si stanovil, podarilo sa mi vyčistiť svoje prostredie a povyhadzovať, resp. darovať staré a pre mňa už nepotrebné veci. Teraz je dôležité znova nezhromažďovať zbytočnosti. Vždy, keď niečo nové prinesiem, jednu vec vyhodím.

V nasledujúcom mesiaci si dám pauzu od nootropík, nech si mozog oddýchne. Meditáciu som opäť flákal, nevenoval som sa jej tak, ako by som chcel…

Život

…a to je dôvod, prečo ďalší mesiac bude venovaný duchovnému rozvoju. Viem, že je to dôležité. Ale keďže viem, ako funguje ľudská myseľ, musím si z toho spraviť verejný záväzok, inak by som sa na to opäť vykašlal.

Vyčlením si čas vtedy, keď bude moja myseľ bystrá. Literatúru na túto tému mám už nachystanú 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=HXfXGsNMQQY

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *