Coach Tomáš Tvoj asistent na ceste životom

Ciele 2019

C

Zoznam mojich cieľov, ktoré sa chystám dosiahnuť v roku 2019. Nie je dôležité mať len ciele, ale aj zaznamenávať ich progres. Ak si budeš značiť kam sa posúvaš, získaš cenné informácie. Budeš vedieť kedy máš pridať a kde si môžeš dovoliť dať pauzu. Taktiež je to vonkajšia motivácia, ktorá občas môže pomôcť.

Kto som?

Volám sa Tomáš a som rovnaký ako ty. Nie som dokonalý a tiež mám svoje problémy. Rozdiel je v tom, že som sa naučil ich riešiť. Chcem s tým pomáhať aj tebe. Všetko, čo robím mám aj zažité. Ak si myslíš, že chceš robiť niečo, čo neviem – napíš mi a môžeme do toho ísť spolu! Som rád za každú novú výzvu, ktorú môžem pokoriť. Chcem ti ísť príkladom a žiť inak ako zvyšok populácie. 

Môj rok 2019

Január
Január začal výborne, avšak nesplnil som výzvu, ktorú som si zadal. Prišlo zranenie. Každý deň som cvičil, robil kliky a zhyby a presilil si rameno. Dal som si pár dní pauzu a zvolil light režim. Pokračujem vo všetkom, ale v menšej miere. Zranenie ramena trvalo vďaka mojim technikám 3 dni, telo sa hojí rýchlejšie, keď vieš ako na to. Napriek tomu, že sme boli na výlete v taliansku som dodržoval všetky plánované aktivity a vyzerá to tak, že to prináša výsledky. V ďalších mesiacoch plánujem trocha ubrať. V práci som dal výpoveď a tým som splnil cieľ o znížení pracovného úväzku. Mesiac bol pre mňa veľmi dlhý a cítim sa unavene. Vstávam o 5:16 a chodím spávať neskoro. Dlhší report si môžeš prečítať na blogu.
Február
Vo Februári sa mi darilo plniť fitness ciele, spravil som 50 klikov, 25 zhybov, 50 zhybov & 100 klikov za 5 minút. Samého ma to prekvapilo, dal som si pauzu od cvičenia v posilke a cvičil som prevažne doma. Piracetam začal pomaly účinkovať začiatkom druhej polovice mesiaca. Knihy sa čítali úžasne ľahko. Po 20 ďnovej pauze som bol opäť behať. Tým, že som začal opäť vykonávať dychové cvičenia ráno sa dostávam pravidelne na zadržanie dychu cez 2 minúty. Myslel som si, že sa mesiac vyvíja zle, ale nakoniec to bola len chyba značenia. Veci môžu byť lepšie, ako sa na prvý pohľad zdajú. Koniec mesiac bol horší, ale celkovo to bol plodný mesiac. Postupne sa učím, ako nájsť zlatý stred. Som najviac hrdý na to, že som vydržal v ľadovej vode 10 minút. Myslel som si, že sa mi to podarí až v decembri.
Marec
Keďže sa naplno venujem zaúčaniu sa do tajov SEO, nemám tak moc čas na blogovanie. Skoro polovica mesiaca prešla a ja som nebol ani raz behať. Mám trochu rozbitý režim, keďže viac cestujem. Zúčastnil som sa SEO školenia v Brne. Pomaly si nachádzam systém práce, takže to bude už len lepšie. Dnes som bol 1 hodinu bez internetu, tak som napísal článok – zamyslenie. Bol som na stretnutí otužilcov v obci Malé leváre, vo vode som vydržal ako vždy 10 minút. V nádrži Kráľová nádherne svietilo slnko a tak som tam vydržal vo vode až 12 minúť – môj osobný rekord. Čítanie mi tento mesiac ide od ruky. Každé ráno počúvam cestou do práce audioknihy, čo tomu tiež pomáha. Záver mesiaca som strávil doma a neproduktívne – oddych mi padol vhod.
Apríl
Zatiaľ  najťažší mesiac v roku, možno aj v živote. V rámci minimalizmu sa mi podarilo vyhádzať asi 3 kufre auta starých vecí a odpadkov, niečo som daroval. Staré oblečenie tiež plánujem darovať. Mesiac som venoval skôr knihe ako minimalizmu, ale možno to tak bolo správne 🙂
Máj
Mesiac beží rýchlo a zároveň pomaly, mám pocit, že sa toho už udialo veľa. Zabehol som 10 km na charitatívnom behu za ľudí, ktorí behať nemôžu. V 20. dni v mesiaci som ochorel. Neviem, čo mi je. Mám teplotu viac ako 38 stupňov, ale inak som v poriadku. Stalo sa to po vŕtaní zubu u zubárky. Studené sprchy som však nevynechal. Choroba trvala tri dni. Prikladám zásluhy rýchlemu uzdraveniu mojej imunite a otužovaniu, čo mi lepšie pomohlo zvládnuť tento zážitok. Urobil som 2 impulzívne kúpy, našťastie sa dá tovar vrátiť do 14 dní, takže som to vedel zvrátiť a nemusel som to ľutovať.
Jún
Mesiac som začal pôstom úspešne, je to jedna z vecí, pri ktorej som si myslel, že ju nezvládnem. Prežil som svoje narodeniny a som o rok starší. Považujem tento mesiac za zlomový, ak sa nič nezačne meniť, všetko tak už ostane do konca roka. Som po operácii a tak aktivity z časti cvičenie značne zanedbávam. Zúčastnil som sa konferencie SEO Restart a po 5 rokoch cestoval vlakom, ktorý meškal už pri štarte hodinu a nefungovala klimatizácia 😀 Na konci mesiaca som bol na dovolenke v Bulharsku, takže ďalší ciel je splnený. Rovnako som prekonal hranicu 24 prečítaných kníh.
Júl
Mesiac začínam s meškaním a dávam si voľno, čiže budem len udržovať to, čo som započal – budem sa snažiť spraviť 100 klikov a 50 zhybov naraz. Pri poslednom teste som dosiahol 60 klikov a 35 zhybov. Celý mesiac som sem nič nenapísal, blog som zanedbával po obsahovej stránke, ale venoval som sa mu po technickej stránke.
August
Napísal som článok 29 pravidiel života podľa Harryho a Lloyda, takže hlavný cieľ mám splnený. Začal som opäť čítať každý deň a rovnako aj meditovať. Venujem sa webu po technickej stránke a budem postupne aktualizovať starý obsah. Absolvoval som dentálnu hygienu, čo ma značne namotivovalo už nikdy si nezapáliť cigaretu. Začal som sa intenzívne venovať blogu, vytvoril som facebook aj instagram, aby som s tebou mohol komunikovať kdekoľvek. Konečne sa mi podarilo spraviť 100 klikov v jednej sérii. Taktiež som spustil najväčší rómsky slovník, aký na internete môžeš nájsť.
September
Mesiac sa rozbehol dobrým tempom, pracujem na svojich cieľoch. Zavítal som do posilky, kde som nebol 3 mesiace. Podarilo sa mi zdvihnúť na bench 2x120kg, spraviť 5 zhybov s 30 kg záťažou a farmers walk so 120 kg. Tento mesiac som na to kašlal, teda na aktualizovanie cieľov. Avšak, pracoval som na nich. Som na najlepšej ceste konečne sa úplne zbaviť úveru. Tento mesiac som síce utrácal, ale robil som rozumné rozhodnutia, aby som sa vyhol finančným stratám.
Október
Tento mesiac mi subjektívne pripadá veľmi dlhý, aj keď zatiaľ trval len týždeň. Budem musieť viac pracovať, ale verím, že svoj stanovený cieľ splním. Ako sa mesiac blíži ku koncu, kopia sa mi aj povinnosti. Nevidím reálne splnenie cieľa, pretože to momentálne nie je priorita.
November
Podarilo sa mi spraviť výzvu 100 klikov a 50 zhybov za 3:30. Bežný čas, s ktorým som bol kedysi spokojný bol 5 minút. Taktiež sa mi podarilo spraviť 160 zhybov za 13:30. Avšak, blog som moc neaktualizoval.
December
Celý december som ciele neaktualizoval, čakal som na koniec roka. Toto budú jediné zhrnutia, ktoré budem písať. Bude to tak pre mňa jednoduchšie. Keď som si rekapituloval rok, zistil som, že som vyfajčil len 243 cigariet za celý rok.

Vysvetlivky:

Splnené
Nesplnené
Pauza
Pracuje sa

Zdravie

Meditovať 300 x za rok minimálne 10 minút – 293x
Január: 27x
Február: 26x
Marec: 27x
Apríl: 26x
Máj: 25x
Jún: 25x
Júl: 18x
August: 20x
September: 21x
Október: 25x
November: 25x
December: 28x
Sprchovať sa len v studenej vode
Január:
Február:
Marec:
Apríl:
Máj:
Jún:
Júl:
August:
September:
Október:
November:
December:
Robiť strečing 52 x do roka – 28x
Január: 8x
Február: 7x
Marec: 6x
Apríl: 4x
Máj: 3x
Jún: 0x
Júl: 0x
August: 0x
September: 0x
Október: 0x
November: 0x
December: 0x
Začať chodiť na BOX
Zabehnúť polmaratón pod 2hod:15min

Vzdelávanie

Kurz Wim Hof Method Fundamentals
Prečítať 24 kníh
1. Ernest Hemingway – Starec a more (Audio)
2. Don Miguel Ruiz – 4 dohody (Kniha)
3. Jozef Karika – Trhlina (Audio)
4. Dan Ariely – Jak drahé je zdarma (E-book)
5. Mathias Fischedick – Mágia v nás (Kniha)
6. Maxim E. Matkin – Polnočný denník (Kniha)
7. Maxim E. Matkin – Láska je chyba v programe (Kniha)
8. Maxim E. Matkin – Mexická vlna (Kniha)
9. Jason Fried – Getting Real (E-book)
10. Jason Fried – Rework (E-book)
11. Dale Carnegie – Pruvodce úspěšného člověka (Audio)
12. Steve Krug – Nenuťte uživatele přemýšlet! (Kniha)
13. Dale Carnegie – 5 Nejduležitějších dovedností při jednání s lidmi (Audio)
14. Gloria Beck – Zakázaná rétorika (Audio)
15. Frank Ahearn – [Kniha] (E-book)
16. David Ogilvy – O reklamě (Kniha)
17. Otto Bohuš – Pište jako copywriter (E-book)
18. Ján Rězáč – Web ostrý jako břitva (Kniha)
19. Joseph Murphy – Pravdy, které změní váš život (Audio)
20. Joseph Murphy – Moc podvědomí (Audio)
21. Dale Carnegie – Jak se stát úspěšnou vudčí osobností (Audio)
22. Tomáš Baťa – Úvahy a projevy (Audio)
23. Kenneth Blanchard – Minutový Manažer (Audio)
24. William W. Hewitt – Objavte silu svojej mysle (Kniha)
25. Charles-Albert Poissant – Jak myslí milionáři (Audio)
26. J. J. Luna – [Kniha] (E-book)
27. Charles Bukowski – Brak (Kniha)
28. Charles Bukowski – Ženy (Kniha)
29. Earl Nightingale – Tajemství úspěchu (Audio)
30. Robert B. Cialdini – Zbraně vlivu (Kniha)
31. Laco Zrubec – Gýmešský hárem (Kniha)
32. Maxim E. Matkin – Mužské interiéry (Kniha)
33. Maxim E. Matkin – Nie na ústa (Kniha)
34. Maxim E. Matkin – Aj ja teba (Kniha)
35. Maxim E. Matkin – Úplne najviac (Kniha)
36. Maxim E. Matkin – Žiadne prudké pohyby (Kniha)
37. Josh Mack – The Hobo Handbook (E-book)
38. Don Miguel Ruiz – Piata dohoda (Audio)
39. Dio – Čo je realita, alebo ako dosiahnuť dokonalosť (E-book)
40. Dognet – Tvorba úspešného zarábajúceho blogu (Kniha)
41. Mystery Method (E-book)
Obnoviť si všetky Google a Hubspot certifikáty

Vzťahy

2 rande do mesiaca
Január:
Február:
Marec:
Apríl:
Máj:
Jún:
Júl:
August:
September:
Október:
November:
December:
Návšteva rodiny 1 x za mesiac
Január:
Február:
Marec:
Apríl:
Máj:
Jún:
Júl:
August:
September:
Október:
November:
December:
[Osobný cieľ 1] 120 x za rok – 90x
Január: 13x
Február: 8x
Marec: 11x
Apríl: 6x
Máj: 5x
Jún: 6x
Júl: 4x
August: 7x
September: 9x
Október: 6x
November: 8x
December: 7x

Práca

Požiadať o zníženie pracovného úväzku
Nájsť 10 inšpiratívnych klientov na koučing
Napísať 100 článkov na blog – 24x
Január: 6x
Február: 6x
Marec: 1x
Apríl: 1x
Máj: 1x
Jún: 2x
Júl: 1x
August: 2x
September: 1x
Október: 1x
November: 1x
December: 1x

Voľný čas

[Osobný cieľ 2] 180 x za rok – 90x
Január: 21x
Február: 19x
Marec: 21x
Apríl: 14x
Máj: 15x
Jún: 0x
Júl: 0x
August: 0x
September: 0x
Október: 0x
November: 0x
December: 0x
Dovolenka v Bulharsku
Nájsť 12 nových zdravých a rýchlych jedál – 0%

Financie

Vyskúšať No-spend challenge
Pred každou kúpou si nechať 1 mesiac na premyslenie, či to naozaj chcem
Január:
Február:
Marec:
Apríl:
Máj:
Jún:
Júl:
August:
September:
Október:
November:
December:
Splatiť úver – 150 eur mesačne extra splátka – 3000 eur
Január: 300 eur
Február: 150 eur
Marec: 300 eur
Apríl: 150 eur
Máj: 150 eur
Jún: 150 eur
Júl: 150 eur
August: 150 eur
September: 150 eur
Október: 150 eur
November: 400 eur
December: 800 eur

Coach Tomáš Tvoj asistent na ceste životom

Najnovšie články

Kategórie