Kategórie
Zamyslenie

Zamyslenie #5: Jednoduchý verzus Zložitý život

Aký život vedieš ty? Prináša ti radosť? Ak ti ju prináša, je to napriek tomu správne? Máš nejaké ciele?

Predstav si, že ráno vstaneš okolo 9, umyješ si zuby, vlezieš do horúcej sprchy a dáš si na raňajky muffiny alebo niečo sladké. Ideš do práce. Vraciaš sa domov po tme, možno okolo 18 večer. Na obede si bol viac ako hodinu, lebo si sa nechcel ponáhľať, radšej si to nadrobíš. Prídeš domov, naješ sa pri pozeraní obľúbeného seriálu a možno budeš potom robiť niečo, čo ťa baví. Ak si šachista, môžeš si pozrieť nové ťahy. Spať ideš s pocitom spokojnosti, že si sa venoval svojim koníčkom. V hlave si plánuješ, že zajtra možno pôjdeš behať, ale skôr asi nie, lebo nebudeš mať čas.

Znie to ako tvoj život? Je to podľa teba správne?

Teraz si predstav, že vstaneš ráno o 4:30 a začneš deň meditáciou. Zješ na raňajky klasické vločky s mliekom a ideš cvičiť. Ráno pred cestou do práce si prečítaš pár strán knihy na tému, ktorá ťa zaujala. Môže to byť aj beletria. Cestou do práce počúvaš zaujímavý podcast. V práci si už pred siedmou, tam pracuješ efektívne a okolo 15 už ideš domov. Slnko ešte svieti, máš čas si ísť zabehať. Stretneš len pár ľudí. Osprchuješ sa ľadovou vodou, je to povinnosť. Taktiež si pozrieš svoj obľúbený seriál popri tom, ako večeriaš. Pred sebou máš celý večer na to, čomu sa chceš venovať. Spať ideš okolo 21:30, aby si ráno mohol vstať skôr.

Je to lepšie využitý život? Možno á n o, možno n i e. Nie je dobré mať veľa povinností, ale treba mať určitý režim.

Čo si o tom myslíš ty? Ja si myslím, že je dobré nájsť mieru medzi dvoma vyššie spomenutými životmi. Napríklad 25 dní v mesiaci žiť naplno a 5 dní si len užívať. Ak máš iný názor, napíš mi ho.

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *