Coach Tomáš Tvoj asistent na ceste životom

Coaching

C

Wikipédia definuje coaching ako formu sebarozvoja, kde ti osoba nazývaná kouč pomáha dosiahnuť špecifický predom stanovený cieľ pomocou tréningu a vedenia.

Ja coaching definujem ako asistenciu na ceste životom. Kouč by ti mal podať pomocnú ruku, ale pomôcť si môžeš len ty sám. Verím, že všetky odpovede máš v sebe. Coach ti má pomôcť nájsť ich vo svojom vnútri. Rozhodnutie, čo spravíš je len na tebe. Nič medzi tým neexistuje – buď sa rozhodneš niečo spraviť alebo sa budeš vyhovárať. Ak vieš na každé riešenie nájsť problém, nemám záujem ti pomáhať. Ak si uvedomuješ, že to nie je správne a chceš to zmeniť, napíš mi a dohodneme si bezplatnú konzultáciu.

Stanovenie unikátnych cieľov

Identifikovanie prekážok

Vybratie oblasti rozvoja

Vytvorenie dlhodobej vízie

Zaujíma ťa dlhší popis toho, čo je to coaching? Chceš sa dozvedieť, aké sú rozdiely medzi terapiou a koučingom? Potrebuješ zistiť, ako si vybrať správneho kouča s ktorým si budeš rozumieť, alebo ťa len zaujíma, kto je to kouč? Pripravil som pre teba odpovede na všetky tvoje otázky.

Už všetko vieš?

Naplánuj si bezplatnú konzultáciu

Ako si vybrať kouča
Ako si vybrať kouča
Lifecoach vs Terapeut
Lifecoach vs Terapeut
Potrebujem life kouča?
Potrebujem life kouča?
Kto je to kouč?
Kto je to kouč?

Po prečítaní všetkých článkov by si mal vedieť, či je pre teba koučing vhodná metóda, ktorá ti môže pomôcť. Mal by si vedieť, čo kouč robí a ako si vybrať toho správneho. Možno si zistil, že to pre teba nebude to pravé orechové a rozhodneš sa ísť inou cestou. To je v poriadku – nie je to pre každého.

Možno si zistil, že ja nebudem ten pravý kouč pre teba. Aj to je v poriadku, dôležité je, aby sme si sadli aj po ľudskej stránke a moje metódy sú mierne kontroverzné. Preto ani neprijímam každého klienta, nechcem strácať môj ani tvoj čas.

Máš ďalšie otázky?

Napíš mi a spýtaj sa

Coach Tomáš Tvoj asistent na ceste životom

Najnovšie články

Kategórie