Kategórie
Reporty

Zhrnutie #1: Január 2019

Prvý mesiac roku 2019 končí a znamená to, že už ti ostáva len 11/12. Využil si svoju 1/12 roka naplno?

Cvičenie

Každý deň v mesiaci som cvičil zhyby a kliky. Zhybov som dokopy spravil 1700 a klikov až 2650. Nie je to veľké číslo, avšak 20 dní v mesiaci som strávil v posilke a makal.

Behať som bol 5 krát, ale zďaleka to nie je toľko, ako by som chcel. V druhej polovici mesiaca som na to kašľal. Dokopy to bolo 24,35 km. Priemerný čas na kilometer bol cca 6 minút. Žiadna sláva, ale kondička stúpla. Behal som len v kraťasoch a tričku aj pri mínusovej teplote.

Za január som prešiel 272 XXX krokov. Toto číslo sa budem snažiť zvýšiť aspoň na 300 000 krokov.

Len 4x som sa bol kúpať v ľadovej vode. Mrzí ma, že to nebolo viac. Teší ma však fakt, že som sa každý jeden deň sprchoval v ľadovej vode a venoval sa dychovým cvičeniam. Opäť som ich začal vykonávať ráno.

Produktivita

Rozhodol som sa zredukovať počet aplikácií, ktoré budem používať na 2 – Wunderlist a HabitBull.

Wunderlist je skvelá aplikácia, ktorá je zdarma. Osobne mi tam nechýba žiadna funkcia. Všetko, za čo sa inde mesačne platí tu už je. Určite má väčší potenciál, aký využívam ja. Plánujem ju používať na pracovné aj súkromné účely.

Vďaka sledovaniu zvykov pomocou HabitBullu môžeš aj ty získať lepší prehľad. Vyskúšal som veľa rôznych appiek, ale táto ma najkrajší dizajn skĺbený s perfetkným widgetom pre Android. Motivačné je aj to, že pri každom zvyku je diskusné fórum, kde môžete nájsť motiváciu. Ak chceš sledovať menej ako 5 zvykov, je tiež zdarma. Ja ich sledujem viac, takže som rád zainvestoval 8,5 eur.

Čakal som, že budem mať menej času na čítanie. Vďaka HabitBullu mám z toho zvyk, čítal som aspon pár strán aj v dni, keď som počúval audioknihy. Ak by si mal pre mňa tip na dobrú knihu, napíš mi ho do komentára!

Prečítal som tiež nespočetné množstvo článkov, zhliadol hodiny videí a vypočul hodiny podcastov. Všetko vyššie spomenuté robím pri iných činnostiach a tak šetrím čas. Sám som neveril, že sa dá toho toľko stihnúť.

Život

Dosiahol som hodnosť NoFap Duke 🙂 Dal som výpoveď v práci a rozhodol sa pracovať na živnosť. Chcem ďať každému ďalšiemu mesiacu nejaký zmysel, počnúc februárom. Viac o mojich cieľoch si môžeš pozriet na samostatnej podstránke.

Vo Februári sa chcem zamerať na rozvoj mysle a spraviť zo seba superčloveka. Aby si mal predstavu ako to myslím, pozri si toto video. Ak sa mi to podarí, rád sa s tebou o to podelím.

NZT-48 v reálnom živote

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *