Kategórie
Návody

29 pravidiel života podľa Harryho a Lloyda

Určite poznáš sériu filmov Blbý a blbší v hlavnej úlohe s Jimom Carreym. Možno si myslíš, že je to len obyčajná skvelá komédia, ale ukrýva v sebe tajomstvo. Tajomstvo, ako prežiť šťastný a naplnený život.

Lloyd mal ohromné sebavedomie aj keď v podstate nič v živote nemal. Dokázal stratiť prácu každý týždeň, nemal úspech u opačného pohlavia a ani nemal postavu modela. Napriek tomu, mal o sebe najpozitívnejšie predstavy, aké sú len možné.

Predstav si, že by si žil ako Hary a Lloyd aspoň jeden mesiac. Že nevieš ako? To som si myslel…

Rozhodol som sa preto pre teba spísať zoznam životných pravidiel, ako žiť šťastný život podľa hrdinov filmu Blbý a blbší. Prinášam ti návod krok za krokom, aby si sa už nemohol vyhovárať a mohol si sa naplno prežiť najlepší mesiac vo svojom živote. Ktovie, možno sa tak rozhodneš žiť navždy.

29 pravidiel šťastného života:

Vždy klop alebo zvoň až kým ti človek neotvorí

Zahoď spoločenské konvencie, ktoré ti kážu raz zaklopať alebo zazvoniť a čakať, kým človek otvorí. Ty si predsa vyťažený a nemáš čas čakať. Zvoň ostošesť, aby človek vedel, že je to dôležité. Bez výnimky, vždy a všade.

Cíť sa všade ako doma

Na návštevách sa zásadne správaj ako doma. Choď rovno do kuchyne a nechaj sa obslúžiť – prípadne si zober niečo z chladničky, vylož si nohy na stôl. Môžeš hostiteľov aj uraziť, pokiaľ ti niečo nevyhovuje – povedz im to rovno. Ty si ten dôležitý človek, nič iné ťa zaujímať nemusí. Sprav si pohodlie všade kam prídeš.

Smej sa z iných rečí/národností

Ak niekto rozpráva iným jazykom ako je tvoj rodný, začni ho okamžite napodobňovať. Ak ťa osloví turista so žiadosťou o pomoc, začni sa smiať a odpovedaj mu vymyslenými slovami, ktoré znejú ako jeho reč. Buď úprimne prekvapený, že niekto rozpráva iným jazykom ako ty.

Chodievaj na návštevy výhradne v noci a bez ohlásenia

Ideálny čas na návštevu známych je práve vtedy, keď sa to hodí tebe a niečo od nich potrebuješ. Netráp sa tým, aké majú plány ostatní ľudia. Nevolaj im. Keď sa rozhodneš, konaj. Ideálne je, ak takúto neočakávanú nočnú návštevu spojíš s pravidlom o klopaní a zvonení.

Odbáčaj od témy pri dôležitých témach

Ak sa s tebou bude niekto snažiť nadviazať konverzáciu o dôležitých témach ako je napríklad smrť, rozvod, rakovina a tak podobne, vždy odbáčaj od témy. Rozvíjaj nedôležité detaily alebo strhni tému na seba a svoje zážitky. Koho zaujímajú trápenia iných a má to počúvať?

Búchaj chlapov do vajec

Najväčšie šťastie je keď susedovi krava zomrie. V duchu tohoto hesla môžeš v rámci rozveselenia samého seba búchať iných chlapov do vajec. Zaručene ti ich trpiteľský výraz vyčarí úsmev na tvári.

Rob kanadské žartíky

Vymýšľaj a rob neustále drobné žartíky, ktoré nemusia byť nutne vtipné. Dôležité je, že sa bavíš ty sám. Najlepšie je, keď je to na úkor druhých. Napríklad môžeš niekomu prdnúť do tváre, pridať chilli papričky do jedla alebo dať alergikovi na laktózu do kávy mlieko. Rob to, čo ťa bude baviť.

Mudruj o veciach, o ktorých nič nevieš

To, že sa v niečom nevyznáš ti nemôže zabrániť v tom, aby si o tom mohol mudrovať. Vždy máš pravdu a vieš všetko najlepšie práve ty. Nenechaj si vziať svoju pravdu, aj keď si si ju práve vymyslel. Ver vo svoje vedomosti a schopnosti.

Parkovisko je tam, kde si ho spravíš

Zastaň na aute vždy tam, kde sa ti to hodí alebo keď to potrebuješ. Je jedno, či sa nachádzaš v strede diaľnice alebo v odbočovacom pruhu. Ty si ten, čo vie najlepšie, kedy potrebuje nahliadnuť do mapy alebo si len urobiť krátku pauzu, nemusíš pri tom brať ohľad na iných.

Ty si ten, čo vie všetko najlepšie a ostatní sú neschopní

Nech sa jedná o akúkoľvek činnosti, vždy si sám seba predstavuj ako toho, čo je v nej najlepší. Všetci ostatní sú horší, priam podpriemerný. Zatiaľ čo ty vo všetkom vynikáš, ostatní žerú odpadky z tvojej popolnice. Pamätaj si, že si najlepší syn, manžel, bitkár, pretekár, bežec,…

Riskuj, rob nebezpečné veci bez ohľadu na dôsledky

Čim nebezpečnejšie je to, čo spravíš, tým viac adrenalínu sa vyplaví – to je dobrý pocit a ty si ho zaslúžiš. Vždy sprav hneď to prvé, čo ťa napadne. Nepremýšľaj nad dôsledkami svojich činov alebo nad tým, čo sa môže stať. Ži prítomnosťou. Nikdy sa nič zlé nestalo a ani sa nikdy nestane.

Obliekaj sa ako dieťa

Keď si bol malé dieťa, všetko bolo jednoduchšie. Nič ta netrápilo, všetko bolo pohodlné. Prines si trocha detskej nevinnosti a pohodlnosti aj do dospelosti. Nos na spanie detské pyžamko. Rob, čo ti príde pohodlné bez ohľadu na vek. Ak ti to pomôže lepšie spať, pi kakauko z flašky s cumlom. Neriaď sa tým, čo by si mal robiť v tvojom veku, ale rob to, čo chceš ty.

Nesprávne vyhodnocuj situácie a domýšľaj si

V akejkoľvek situácii, ktorá sa ťa bude týkať si domýšľaj fakty a na základe nich konaj. Vždy predpokladaj, že všetko je tak, ako by si to chcel ty a prispôsob tomu svoje správanie. Nepozeraj sa na to, ako je to naozaj. Konaj, ako by všetko malo byť tak, ako si si predstavil a vymyslel len ty vo svojej hlave.

Stavaj si gaučové pevnosti kdekoľvek

Vždy, keď sa budeš nudiť viac ako 5 sekúnd si začni stavať gaučovú pevnosť. Čakáš v banke a pred tebou je dlhý rad? Gaučová pevnosť. Si na návšteve a na chvíľu sa ti otočili chrbtom? Gaučová pevnosť. V hoteli čakáš na check-in? Gaučová pevnosť je opäť riešením. Postav si bunker z toho, čo je v miestnosti dostupné a môžeš sa hrať ako vo svojich detských časoch.

Zakáž vstup ženám

Do svojho spolku alebo gaučovej pevnosti, ktorú si práve postavil zakáž vstup ženám. Na čo ich vlastne potrebuješ? Aby pokazili srandu?

Vymýšľaj si súvislosti, ktoré neexistujú

Keď na niečo nebudeš poznať odpoveď, vymysli si ju a zároveň obháj neexistujúcou súvislosťou. Koľko dní má Máj? Je prestupný takže 30. Je to dízel alebo benzín? Má 4 výfuky takže je na plyn. Obhajuj svoje tvrdenia prvou vecou, ktorá ti napadne v súvislosti s danou témou. Ty máš predsa vždy pravdu, tak si ju môžeš aj vhodne odvôvodniť a nik ťa nebude spochybňovať.

Každá činnosť čo robíš v skupine má svojho kráľa

Ak cestuješ v aute s priateľmi, vždy si určite kráľa auta. Ten rozhoduje o tom, kde sa bude stáť, kedy sa otvorí okno, čo bude hrať v rádiu a tak ďalej. Fantázii sa medze nekladú, všetko, čo sa robí v skupine môže mať svojho kráľa. Takto si vie tvoj mozog oddýchnuť od rozhodovania a môžeš sa nechať unášať na vlne zážitkov, ktoré ti naplánuje niekto iný. Naopak, ak sa staneš kráľom ty, precvičíš si rozhodovacie schopnosti. Kráľ sa vždy vyberá pomocou viac či menej zmysluplnej hry.

Tancuj tak, ako by sa nik nepozeral

Na parkete sa správaj ako by si tam bol sám. Rozhadzuj rukami, tancuj robotický tanec, napodobňuj iných alebo len kop všade okolo seba. Tancuješ preto, aby si si to užil ty a nie preto, aby si sa musel hanbiť. Zahoď starosti a užívaj si každý moment.

Všetko prekŕuť tak, ako sa ti to hodí

Neštíť sa klamať a zavádzať o veciach o ktorých nemáš ani páru. Ak potrebuješ odviesť napríklad do Aspenu, vykresli ho tak, aby tam chcel ísť každý, hlavne ten, čo ti bude robiť šoféra. Miesto, kde pivo tečie ako víno, kde celý týždeň nestretneš škaredú ženu. Musíš použiť všetko, čo sa ti hodí a vieš, že danú osobu môže presvedčiť. Mysli len na seba a na to, čo je výhodné pre teba.

Buď nepatrný, nerozmýšľaj nad tým, čo bude o sekundu

Ak chceš vedieť, čo poštár doniesol susedovi v balíku s nálepkou krehké, zahŕkaj s ním. Ak ťa balík omrzí a zbadáš niečo iné, zahoď ho za seba. Nepozeraj sa do minulosti, ani o sekundu späť. To, či sa rozbije je už predsa minulosť. Ak si potrebuješ nájsť oblečenie v obchode, ktoré splní tvoje aktuálne predstavy, postupuj rovnako. Všetko, čo sa ti nepáči hádž za seba až kým nenájdeš to, čo ťa spraví šťastným. Niekto to predsa uprace, nemusíš riešiť minulosť ani budúcnosť, len to, čo je teraz. A teraz je to šťastie z toho, že si našiel, čo si hľadal.

V aute pri predbiehaní sa tvár, že bežíš

Vždy keď sa vezieš v aute ako spolujazdec napodobňuj pohyby ako pri behaní. Pomôžeš šoférovi pri prebiehaní, budete rýchlejší. Cesta ti taktiež ubehne rýchlejšie a budeš skôr v cieli. Šetríš tak čas a zároveň sa bavíš. Win-Win.

Buď mizogýn a ber ženy ako menejcenné

Rob si srandu zo žien a neustále ich podceňuj. Ženská doktorka? Maximálne tak doktorka prania a upratovania. Vypestuj si odpor k ženám, respektíve sa nimi prestaň zaoberať. Maximálne v rámci srandy, neber ich vážne. Vyplatí sa ti to. Ak vidíš peknú ženu kráčať po chodníku, využi svoju šancu. Strč ju do kríkov a zakrič: Si v křoví!

Pomocou smraďocha získavaj veci zadarmo

Všetko, čo ponúkajú v reštaurácii môže byť zadarmo vďaka smraďochovi. Zlej zvyšky z pohárov od piva do jedného krígla, daj si prst do zadku a smradľavou rukou daj privonať čašníkovi k zliatemu pivu. Požaduj nové zadarmo, keďže pôvodné značne páchne. Rovnaký postup môžeš aplikovať aj v reštaurácii.

Keď prechádzaš cez rad ľudí, všetko komentuj

Ak sa v kine alebo divadle vraciaš cez rad ľudí, každému niečo povedz. Stačí povedať niečo v zmysle, že len prechádzaš prípadne môžeš komentovať vzhľad sediacich alebo toho, čo práve vidia. Cieľom je, aby každý vedel, že si to ty, čo sa práve vracia späť a ide si užiť kultúrny zážitok.

Na všetko vravieť, že sú to len povedačky

Keď ťa niekto konfrontuje s reálnymi obavami alebo faktami, použi nepriestrelný argument. To sú len povedačky, jedna baba povedala. Môžeš to použiť vždy, keď potrebuješ obhájiť svoju teóriu alebo rozhodnutie, ktoré si už spravil. Ak dáš vtáčikovi praskajúce cukríky, zje ich a vybuchne. Ále nie, to sú len povedačky. Ak vymeníš lieky na zníženie tlaku za lieky na zvýšenie tlaku, ten človek umrie. Ále nie, to sú len povedačky.

V aute vždy riskuj maximálne ako sa dá

Keď s niekým v aute vedieš konverzáciu, pozeraj sa mu do očí. Aj keď si šofér, celý sa otoč na spolujazdca sediaceho vzadu a poriadne mu vysvetli, čo si chcel povedať. Nezaoberaj sa premávkou, tá sa ti prispôsobí. Ty si ten, čo vedie a rozhoduje, ostatní sa ti vyhnú. V zákrutách chod vždy na maximum, hľadaj hranice toho, čo je ešte možné. Rovnako pri vyplavuje adrenalín a to je pre teba dobré.

Vždy sa lúč objatím ako by to malo byť naposledy

Nikdy nevieš, ktorý moment je ten posledný. Každé lúčenie prežívaj naplno a popusti uzdu svojím emóciám. Lúč sa dlho a veľmi silným objatím, ľudia ti budú povďační.

Smej sa z cudzieho nešťastia

Ak sa niekomu stane niečo zlé, môžeš sa z chuti zasmiať. Nemusíš sa tváriť, že ta to nezaujíma. Všetci vieme, že ty máš právo sa baviť aj na cudzí účet a je to tak najlepšie. Ak sa niekto zraní, je to skvelá príležitosť na zasmiatie. Využi každý moment a bav sa ako najlepšie vieš.

Emotívne prežívaj sklamania

Keď sa náhodou v niečom sklameš, prežívaj to tak emotívne, ako sa len dá. Je možné, že vďaka tvojmu fňukaniu ľudia zmenia svoj názor. Začni si všetko nahlas vyčítať, trhať si vlasy a hrať plač. Raz to možno zaberie, bola by škoda to nevyskúšať vždy, keď sa dá a obrať sa tak o šancu na zvrátenie sklamania.

Vyskúšaj žiť podľa tohoto návodu aspoň jeden mesiac. Ak si vďaka tomu osvojíš aspoň pár z týchto pravidiel a aplikuješ ich vo svojom ďalšom živote, garantujem ti, že tvoj svet bude krajší. Budeš naozaj spokojný a šťastný.

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *