Kategórie
Motivácia

Ak si tučný, plytváš svojím potenciálom

Nevadí, že ši tučný alebo máš nejaké to kilo navyše. Môžeš byť úplne zdravý, mať super kondičku alebo byť ultra-inteligentný. Aj tak plytváš potenciálom.

Sprchuješ sa, zohneš sa po mydlo a brucho sa prevalí nadol. Vačšina chlapov to dôverne pozná. Netvrdím, že je to niečo zlé. Nemôžeš alebo nechceš mať celý rok kocky na bruchu.

Pravda je taká, že keď si tučný, nemôžeš dosiahnuť to, čo by sa ti inak podarilo.

Môžeš argumentovať tým, že aj s kilami navyše zvládaš niečo lepšie ako tvoji chudší konkurenti. Verím ti, máš pravdu. To je presne dôvod, prečo schudnúť. Budeš ešte lepší, ako si teraz.

Neplatí to však len pri športe. Určite budeš lepšie vyzerať v tričku keď ti ho tvoj pupok nebude odtláčať. Pri zaväzovaní šnúrok nebudeš mať pocit, že ťa brucho zvalí na zem.

Samozrejme, niekedy je tuk výhodou – napríklad ak si sumo zápasník. Zápasnící maju však najviac svalovej hmoty na planéte, pravidelne cvičia a sú naozaj silní. Majú super kondičku a sú ohybní, ale nikdy nedosiahnu to, čo by dosiahli keby boli chudší.

Okej Tomáš, čo mám teda robiť? Nastav si setpoint a raz za čas si ho over. Setpoint je niečo, čo musíš dokázať spraviť kedykoľvek. Napríklad môj je spraviť 100 klikov a 50 zhybov za 5 minút. Viem, že keď to dokážem, moja kondička a postava sú v poriadku. Preto si stanov setpoint vtedy, keď si v ideálnej forme. Ak nevieš, ako sa do ideálnej formy dostať, napíš mi a dohodneme si bezplatnú konzultáciu.

Môj setpoint sa mi dnes podarilo dosiahnuť za 4 minúty a 57 sekúnd. Kľúčom je pravidelné testovanie a následné stanovenie ďalších krokov.

Aby si ma chápal správne, nestačí to spraviť raz. Ak zistíš, že svoj setpoint nevieš dosiahnuť, musíš kvôli tomu začať trénovať. Tým sa dostaví pozitívny efekt.

Nech si akokoľvek dobrý, ak schudneš, budeš ešte lepší.

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *