Kategórie
Motivácia Výzva

Výzva #2: Už máš svoje ciele na rok 2019?

Za chvíľu nám začínaju sviatky radosti a pokoja. Vypni, daj si pauzu a zamysli sa. Aký chceš aby bol rok 2019?

Je najvyšší čas začať plánovať svoj ďalší rok. Tvrdíš, že ty plán nepotrebuješ? To je v poriadku. Ak však nevieš, aká je tvoja celoživotná vízia, odporúčam ti plán vypracovať. 

Rozdeľ si svoj život na oblasti, v ktorých chceš niečo zmeniť. Vzdelanie, kariéra, zdravie, schopnosti. Ak si v niečom dobrý a chceš to rozvíjať, rozdel si danú oblasť. Ak si bežeč, tak napríklad: šprint, beh na 400 metrov, štart, kondička…

Chápem, že sa ti to môže zdať ako veľká úloha, ale začni. To je dôležité. Schválne ti to pripomínam skôr, aby sa sa nemohol vyhovárať, že si zabudol. Ak raz začneš, garantujem ti, že to pôjde.

Ak sa zasekneš, nezúfaj. Začni si všetko písať na papier. Zatriediš to neskôr. Príliš nad tým nerozmýšlaj, píš čo ťa napadne. Najhoršie, čo sa môže stať je, že vytvoríš novú kategóriu.

Mysli na to, že ciele musia byť dostatočne motivujúce, ale nie nereálne. Podľa mna si schopný všetkého, ale ak si ty sám neveríš, nedosiahneš to. 

Verím tomu, čo by sa tebe mohlo zdať nereálne. Správnym prístupom to dosiahnem. Rovnako môžeš aj ty, ale najskôr musíš uveriť a potom naplánovať potrebné kroky

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *