Kategórie
Návody

Nootropiká #3 – druhý týždeň

Po ďalšom týždni sa dostavili prvé zmeny, ktoré nepovažujem za placebo. Nastal čas prejsť na zvýšenú, takmer plnú dávku.

Po prvom týždni som necítil žiadne výrazné účinky. Jeden z dôvodov, prečo som začal užívať piracetam a iné lieky bol ten, že som zabúdal a mal problém s koncentráciou. Možno sa ti už niekedy stalo, že ťa okolité veci rozptylujú. Chcel si niečo spraviť, ale prišli ďalšie podnety a už si si nevedel spomenúť, čo to malo byť.

To bol presne môj prípad. Je možné, že sa ti to nedeje a ja mám poruchu pozornosti. Každopádne, tento jav sa mi podarilo vyriešiť. Na moment zabudnem, avšak do pár sekúnd si spomeniem. To sa predtým neudialo.

Subjektívne cítim, že moja motivácia je vyššia. Môže to však byť len placebo. Objektívne sa mi upravila kvalita vlasov, nechtov a kože – za to vďačím béčku a zinku.

V lekárni som si chcel kúpiť nové balenie piracetamu, ale mali len Lucetam 1200. Balenie má 60 tabliet s hmotnosťou 1200 mg. Cenovo je len o 1 euro drahšie, ale má 1,5 krát viac gramov ako pôvodný Piracetam AL 800 za 5 eur, ktorý má len 50 tabliet. Lekárnička mi poradila aj iné kombinácie liekov a stravy, ale to by bolo na samostatný článok.

RÁNO

 • Piracetam 4800 mg
 • Lecitín 2650 mg
 • Omega-3 2000 mg

OBED

 • B-Komplex forte od výrobcu Generica

VEČER

 • Omega-3 2000 mg
 • Zinok 30 mg

Zvýšim dávku piracetamu na 4,8 gramu v jednorázovej dávke. Poďla štúdií, ktoré som čítal to má najlepší efekt. O týždeň prejdem na takúto dávku ráno aj na obed. Postupne znížim zinok až na 15 mg a tak to aj ostane. Najnovšie zistenia vravia o tom, že by sme mali užívať zinok – každý bez výnimky. Rovnako dôležitý je aj selén a meď. Netreba to však prehánať. Základom je kvalitná strava.

Všetky diely tejto série:

 1. Moje dávkovanie
 2. Prvý týždeň
 3. Druhý týždeň
 4. Tretí tyždeň
 5. Štvrtý týždeň

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *