Potrebujem life kouča?

Začat pracovať s life koučom je veľké rozhodnutie. Mohol si niečo počuť, alebo čítať a si zvedavý, či budú jeho skúsenosti vhodné pre tvoje potreby. Správny kouč ti nielen pomôže zistiť čo chceš, ale pomôže ti vypracovať tvoj vlastný akčný plán a dosiahnuť úspech.

Zasekol si sa?

Nachádzaš sa v situácii, kedy si nevieš poradiť? Zmena práce, problémy vo vzťahu, choroba alebo niečo, kde potrebuješ nezaujatú podporu? Priatelia a rodina ťa môže vypočuť alebo poradiť, ale life kouč ti pomôže určiť to, na čom naozaj záleží. Spoločne sa pozriete na všetky „čo ak“ a ďalšie vnútorné hlasy. Kouč ťa nebude súdiť a dá ti ničím neovplyvnený názor ako ďalej.

Chceš byť rozhodnejší, konať alebo pomôcť s vytvorením plánu?

Zamysli sa nad svojim aktuálnym stavom v osobnom alebo pracovnom živote. Cítiš, že ti príležitosti utekajú pomedzi prsty, pretože sa bojíš konať? Či už je to kvôli strachu, lenivosti, nedostatku sebavedomia alebo si len príliš blízko problémov a to ti bráni vidieť riešenie? Kouč ti vie pomôcť. Jeho výsledkom je tvoje pochopenie toho, čo chceš a ako to dosiahneš. 

Máš obmedzujúce presvedčenia?

Aké presvedčenia ťa brzdia? Každý deň si v hlave opakuješ, že nie si dosť dobrý? Možno máš určité skúsenosti, ktoré ti bránia v posunutí sa vpred. Kouč ti vie správnymi otázkami naštrbiť minulé skúsenosti, ktoré sú kontraproduktívne pre tvoju budúcnosť. Zvládneš viac a posunieš sa ďalej.

Vieš čo, nevieš ako?

Máš cieľ, napríklad začať podnikať, ale chýba ti jasná predstava ako to premeniť na realitu? Life kouč ti vie pomôcť nájsť cestu a sústrediť sa na to dôležité, miesto činností, ktoré ti nepomáhajú. Ak už máš úplne jasnú predstavu, vie ti pomôcť s konkrétnym plánom. Nestrať motiváciu kvôli zlej organizácii času!

Stratil si sa?

Už 10 rokov nevieš, kam sa tvoja kariéra uberá? Cítiš sa nenaplnený v práci alebo vo vzťahu? Vieš, čo nechceš, ale aj tak nevieš čo chceš? Nie si v tom sám 🙂 Ak si často vravíš, že potrebuješ pomoc so životom, je čas vyhľadať life coacha, ktorý ti pomôže stanoviť zmysluplné ciele a akčný plán tvojho života.

Chceš byť viac efektívny?

Ak nechceš strácať čas, kouč ti vie pomôcť svojimi skúsenosťami a informáciami, ktoré má, dosahovať viac za kratší čas. Vie ti pomôcť zostať motivovaný a dosiahnuť ciele skôr. 

Tvoje činy ťa neposúvajú správnym smerom?

Vieš, čo chceš ale máš problém konať tak, ako by si mal? Kouč ti vie pomôcť zbaviť sa sebadeštrukčných zvykov, ale musíš to sám chcieť. Dobrý kouč ti pomôže nespadnúť späť do zlozvykov a nahradiť ich, čo ti umožní ďalej rásť.

Nedodržiavaš termíny a vyhýbaš sa povinnostiam?

Už dnes vieš, že to do zajtra zase nestihneš? Povinnosti posúvaš vždy na neskôr, aj keď vieš, že to nie je správne riešenie? Life kouč ti vie pomôcť s manažovaním času a časových cieľov tým, že sa zbavíš starých vzorcov správania.

Chceš sa posunúť na ďalší level?

Ak chceš spraviť životné rozhodnutie, kouč ti môže dodať potrebné sebavedomie. Chceš vystúpiť zo zóny komfortu alebo máš pocit, že sa už nikam neposúvaš? Kouč ťa môže motivovať a vyprovokovať ťa k lepším výkonom a rastu.

Chceš prekonať strach?

Kouč ti vie pomôcť pomenovať tvoje skryté obavy a strachy. Pomôže ti transformovať tvoj pohľad na strach a zmeniť perspektívu aby si sa mohol sútrediť na pozitívne veci miesto negatívnych. 

Ak si si na niektorú z otázok odpovedal ÁNO, môžes potrebovať life kouča. Ak sa rozhodneš s ním pracovať, zaradíš sa medzi malé percento ľudí na svete, ktorí sa rozhodli nepremrhať svoj potenciál. Každý vrcholový športovec má svojho trénera, prečo ho teda nemať aj na život? Benefity life koučingu pocíti každý, kto sa preň rozhodne. Si pripravený začať pracovať na svojom vysnenom živote už dnes?

Rezervuj si bezplatnú konzultáciu a začni pracovať na svojich snoch

[mks_button size=“large“ title=“Naplánuj si bezplatnú konzultáciu“ style=“squared“ url=“https://coachtomas.sk/kontakt/“ target=“_self“ bg_color=“#1e73be“ txt_color=“#FFFFFF“ icon=““ icon_type=““ nofollow=“0″]