Kategórie
Reporty

Zhrnutie #8: August 2019

Von je stále teplé počasie, aj keď dni sa začínajú pomaly skracovať. V auguste som si vstúpil do svedomia a začal viac pracovať na tom, čo je pre mňa dôležité.

CVIČENIE

Spravil som 6150 klikov a 2365 zhybov s 10 kg závažím. A to nie je všetko. V posledný deň, dnes, sa mi podarilo spraviť 100 klikov v jednej sérii. Týmto som teda oficiálne ukončil moje domáce cvičenie, ktoré trvalo 3 mesiace. Dosiahol som to, čo som chcel a teraz sa sústredím opäť na cvičenie v posilke spojené s domácim cvičením.

Moja váha sa ustálila na rovnakom čísle ako obvod môjho pásu. Verím, že to tak aj ostane. Vďaka motivácii od Apple Watch som spálil tento mesiac 21 600 kalórií. Venoval som sa prevažne vodným športom ako sú kajaky alebo paddleboadovanie. Po dlhej dobe som si doprial ľadovú vaňu, nie len sprchu ako obvykle a môžem povedať, že sa už teším na ďalšiu otužovaciu sezónu.

Absolvoval som jednu túru, ktorá trvala 13 hodín a prešiel som 23 kilometrov. V najbližšej dobe si to rozhodne nechcem zopakovať.

PRODUKTIVITA

Konečne som dočítal knihu, s ktorou som sa trápil skoro 3 mesiace a zbrzdila môj progres v čítaní. Mala viac ako 300 strán a dosť malé písmena. Nebola to beletria, takže som sa na ňu potreboval viac sústrediť.

Mám však rozčítané dve knihy, takže som spokojný. Podarilo sa mi spojazdniť najväčší rómsky slovník na internete, na ktorom budem ďalej pracovať.

Meditoval som len 20 krát, ale nie tak, ako by som si predstavoval. Stále je to lepšie, ako nerobiť nič. Všímam si, že každý mesiac opakujem, aké je to horšie a horšie.

ŽIVOT

Na september som si pripravil super výzvu. Našiel som doma farebné nálepky. Ak ich nemáš, kúpiš ich v každom papierníctve.

Každú vec, ktorú v septembri použijem si označkujem pomocou nálepky. Na konci mesiaca vyhodnotím, koľko vecí som naozaj použil a ktoré len zavadzajú. Poď do toho so mnou a možno zistíš, že 90% vecí, čo doma máš sú zbytočnosti a vôbec ich nepotrebuješ.

Zozbierané veci neplánujem hneď vyhadzovať, ale odložím ich na ďalšie 2 mesiace do krabice. Ak mi ani počas tých 2 mesiacov nebudú chýbať, darujem ich. Som zvedavý, ako tento experiment dopadne.

Viem, že minimalistický cieľ som tu už mal. Nie je jediný, plánujem spraviť svoje prvé interview s veľmi inšpiratívnym človekom, ktorý má čo povedať. Nechaj sa prekvapiť.

Autor: Tomáš

Venujem sa koučingu a mentoringu v rôznych oblastiach. Neváhaj a kontaktuj ma!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *